MUHABİRLERİMİZ

HABER ARA


REKLAM

Sebahattin KIZILTAŞ

Sebahattin KIZILTAŞ

Hınıs Kültürde Olmak

SON 5 YAZISI

VAHŞETİ RANTA ÇEVİRMEK

KÜRTLER,DİN VE DEVLET!

KAPİTALİST-MÜSLÜMAN FARKI

CUMHURİYET VE DEMOKRASİ

KURAN VE KİMLİK İNŞASI

 

       Her insan doğduğu,yaşadığı ve gençliğini geçirdiği yere başka bir gözle bakar.Uzaklaşınca hasreti burnunda tüter.Yaşadıkları,arkadaşlıkları,kendisine yapılan şakaları,kendisinin yaptığı şakaları bir film şeridi gibi hayalinden akar da akar.Bazen hüzünlenir... Bazen duygulanır... Bazende içinden güler... Öyle anlar olur ki içinden değil kahkahayla gülmeye başlar.Birileri soruncada gülümseyerek " Hiç!bir şey düşünüyordum." diyerek geçiştirir.Başka bir zamanda yaşadıklarını yaşamak üzere hayaline ara verir. 


     İşte Hınıs benim için böyle bir şey.Hayatımın en güzel yıllarını Hınıs'ta yaşadım.Gençliğimin en güzel günleri orada bir yerde asılı duruyor.Daha sonra öğretmen olarak sevdiğim ve canla başla çalışmak istediğim Hınıs'a geri döndüm.O zamanda acı tatlı bir sürü hatırayla ayrıldım Hınıs'tan.Sevdiklerimin çoğu hala orada... Hayatın rüzgarına kapılıp savrulan bir çok sevdiğim güzel insan ise değişik bölgelere göç etmek zorunda kaldılar.Gerçi "Tebdil-i mekanda hayır vardır." şiarına uyarak ayrıldı çoğu.Belkide çoğu için hayırlı oldu.Ama Hınıs sevdası hiç bitmedi.Ölünceye kadar da bitmeyecek...


      Hınıs'tan ayrıyım ama yüreğim hep orada bir yerlerde...Hiç ayrılmadı oradan.


      Hınıs adına açılan siteler benim gözüm kulağım oldu.Her gün kesintisiz sitelere giriyor,Hınıs'la ilgili tüm haberleri okuyorum.Bu sitelerden birisi olan ve her gün girmeyi alışkanlık haline getirdiğim Hınıs kültür'den yazmamla ilgili teklif gelince seve seve kabul ettim.Tabi daha önce yazdığım sitelerde de bu düşünce ve duygularla yazdım.


      Şunu açıkça yazmalıyım ki Hınısla ilgili bir yerde olmak bana keyif ve gurur veriyor.


      Yazı yazdığım dönemlerde bir çok şeye dikkat ederim.Ama iki şeye çok dikkat ederim. Birincisi;kimseye hakaret etmemek ve üzülmesine sebep olmamak.İkincisi,kendi doğrularımı yazmak.Yazdığım her şeye inanarak yazarım.Bu mutlak doğru anlamına gelmez.Tabiki yanlış düşündüklerim,olayı tam net olarak görememişliğim ola bilir.Ama bunu anlatan birisi çıkıncaya kadar benim doğrum bana göre doğrudur.Eleştiriye her zaman açığım.Ama hakaret,aşağılama,küfür ve rencide edici olmaması kaydıyla.Çünkü bunlar eleştiri olarak kabul edilemezler.Bunlar insani de değillerdir.Zaten hakaret eden insanın dağarcığı boş demektir.Hatta şunuda diye bilirim ki,kavga etmek,kaba kuvvetle övünmek,yani kabadayılık yapmak ta bana göre dağarcığı boş olan insanların işidir.Dolu adam,yani adam gibi adam yardım eder.Başkasının neşesine de üzüntüsüne de ortak olarak insanların daha iyi şartlara kavuşmasına yardımcı olur.


      Bu sitede bana yer açtığı için tüm Hınıs Kültür sitesi kurucularına,yöneticilerine,özellikle Mahmut ABİŞ kardeşime teşekkür ediyorum.Biliyorum ki her Hınıslı bu sitede benden daha iyisini yazar.Buna can-u gönülden inanıyorum.Ayrıca daha önce sitelerini bana açan ve değişik sebeplerle ayrıldığım Hınıs Haber sahibi Veysel beye ve Hınısım com sitesinin yöneticisi Abdullah kardeşimede teşekkür ederim.  

    
      Her kesin huzurlu olduğu,kimsenin kimseyi kıskanmadığı,tam tersine öne çıkanla gurur duyduğu ve her insanın yüzünden gülümsemenin eksik olmadığı bir dünyada yaşamak umuduyla....En içten sevgi ve saygılarımla.....
 

 
Servan ÖNCEL
Servan ÖNCEL
100 YIL ÖNCE BU-GÜN-DÜ
3/19/2015 8:47:51 AM
Sebahattin KIZILTAŞ
Sebahattin KIZILTAŞ
VAHŞETİ RANTA ÇEVİRMEK
2/19/2015 8:48:49 AM
Suat M.HANOĞLU
Suat M.HANOĞLU
Siyaset Ve Seçim
2/18/2015 1:27:18 PM
Mahmut ABİŞ
Mahmut ABİŞ
GİTMEK Mİ ZOR DÖNMEK Mİ?
1/7/2015 11:28:39 AM
Galip SEVİNDİR
Galip SEVİNDİR
"SİZİ ALLAH'A SÖYLEYECEĞİM"
11/28/2014 7:05:21 PM
Nihat GÖKSU
Nihat GÖKSU
Bekir Abi...
10/31/2014 6:26:33 PM
Hafiye
Hafiye
Roja Dayika Pirozbe
5/12/2014 10:22:13 AM

ANKET

Hınıs'ın Öncelikli Sorunu Nedir?
BASIN YAZARLARI

Zihniyet rezaleti ve skandal...18 Aralık 2014

REKLAM

Hınıs Kültür Tüm içeriklerimiz lisanslıdır. İzinsiz kullanımı durumunda yasal haklarımızı koruyacağız.Yazar veya yorumcu yazdığı yazı ve yorumlardan kendisi sorumludur.www.hiniskultur.com sitesi bundan sorumlu değildir.

Anasayfa | Hakkımızda | İletişim | Reklam | Editörlerimiz | Yazarlarımız
face twitter youtube google

Sayfa mimarı:Erman Akyüz

Alt yapı:mydesign, coda, nivo slider, flowgallery, ajax tabs, jquery, sothing, microsoft